Rostlina, která vyšperkuje váš domov

Pokud hledáte tu pravou rostlinu pro váš domov, máme pro vás několik tipů, které opravdu stojí za zvážení. Rostlina totiž nemusí být jen dekorací. Mnoho lidí rostliny podceňuje, ale to právě ony vám dodávají vůni domova a přidávají na pocitu bezpečí a pohodlí. Je tedy důležité vybrat si ty správné.

rozskvetlý kaktus

Kaktus

Tyto rostliny jsou velmi oblíbené hlavně proto, že je opravdu nenáročná. Kaktus stačí jednou za čas zalít a máte po starostech. Mimo jiné při dobré péči vám kaktus vykvete do nádherných a různě barevných květů. Pokud uvažujete právě o kaktusu, určitě si o něm přečtěte více informací .

rostlina masožravá

Masožravka

Masožravých rostlin existuje velké množství druhů. Mezi nejčastěji dostupnou patří druh mucholapka podivná, která není nijak zvláště náročná. Vyžaduje jen vodu a teplé místo. Tato rostlina není jen krásná, ale také praktická. Kromě dekorace zastane i práci nevzhledných nalepovacích mucholapek. Pokud jste masožravou rostlinu ještě neměli, nemusíte se bát, že vám ukousne prst. Tohle by na ni bylo opravdu velké sousto. Dokonce její stisk ani nebolí. V teplejších obdobích se vám však bude často stávat, že se květina rozevře a uvidíte, jak pěkně odvádí svou práci v chytání much.

Orchidej

Orchideje jsou opravdu nádherné rostliny, ale jejich péče je náročnější než u výše zmiňovaných květin. Pokud orchidejím nevěnujete potřebnou péči, nebude kvést. Je nutné upozornit na to, že orchideje se nesmí zalévat. Pokud chcete, aby vaše orchidej krásně kvetla, ponořte ji jednou týdne do odstáté vody. Nechte ji pořádně okapat a vraťte zpět na její místo. Uvidíte, že za chvíli bude opravdu nádherná. Orchideje jsou jedinečné v tom, že jejich květy můžou mít nepřeberné množství barev. Proto si můžete zvolit takovou, která bude sedět i k vašemu interiéru.

květy orchideje

Amarylis neboli Amarylka

Jedná se o květinu, která je známá pro své nádherné a velké květy. Je také typická tím, že kvete v zimě. Amarylka je náročná, potřebuje čisté místo, jinak se ji nevede. Je vhodné umístit je na co nejsvětlejší místo ve vašem obydlí, nebo dokonce na parapet. Pokud chcete, aby vám rostlina vykvetla, je nutné udržovat přesné období sucha. Jak již bylo řečeno, opravdu náročná na pěstování.