Sledování života online

Jelikož žijeme v moderní době, kde neustále dochází k pokroku a vylepšování již zaběhlých věcí, dochází postupně také k tomu, že si určité části našeho života řídíme prostě online. Jedná se o krok, který by nám měl život ulehčit, avšak já se obávám, že může dojít k tomu, že než abychom se měli lépe, budeme se mít hůř.
Hlavním důvodem proč se tohoto obávám je zejména to, že již budeme čím dál, tím více na internetu, tedy nebudeme žít svůj život přirozeně, tak jak jsme zvyklí. Současné generaci dvacátníků to zas tak divné nepřijde, ale pokud se dostaneme kupříkladu ke generaci šedesátníků, myslím si, že u nich neobstojíme, a nebudeme pochopeni.vzdělávání online.jpg
Nicméně k něčemu je to určitě i dobré. Co se týče školství, dochází k tomu, že je zaveden online systém, ve kterém jsou sdělovány známky rodičům, takže i když děti doma špatné známky nesdělí, rodiče se o nich dozví. Avšak zde je nutné udržet si také určitý odstup, a dát školákovi šanci, aby vám to řekl sám.
Dále je to také dobré například, když si čerstvý absolvent hledá své první zaměstnání, avšak zde je nutno dát si pozor na nějaké podvodné nabídky, a také nepočítat s tím, že se povede hned ta nabídka. Někdy se totiž už firma po zaslání vaše životopisu vůbec neozve, ale život je holt někdy pes.počítače a ruce jdoucí ven.jpg
Dále se to také hodí ženám v domácnosti či maminkám na mateřské dovolené, jelikož si najedou na stránku obchodu, naklikají, co všechno potřebují, a do pár hodin to mají bez problémů doma. Ten samý postup jistě ocení i pánové ať už se jedná o objednávání počítačového příslušenství nebo potřeb pro kutili.
Jak jste sami mohli vidět, je spousta věcí, kdy je vhodné být online, jelikož to opravdu vede k usnadnění život. Avšak i přesto vás prosím, abyste to brali tak nějak s mírou, a nebyli na internetu déle, nežli je potřeba, jelikož by to mohlo vést k závislosti, ze který byste se třeba jednou museli léčit.